×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Trzy uczelnie otwierają nowy kierunek. To MBA w ochronie zdrowia. Rekrutacja do 15 października

Autor: WOK • Źródło: Rynek Zdrowia30 września 2021 14:20

Uczelnia Łazarskiego, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Śląski Uniwersytet Medyczny wspólnie otwierają nowy kierunek studiów MBA w ochronie zdrowia. Studia będą trwały trzy semestry.

Trzy uczelnie otwierają nowy kierunek. To MBA w ochronie zdrowia. Rekrutacja do 15 października
Trzy uczelnie otwierają nowy kierunek studiów. To MBA w ochronie zdrowia. Zdj. Ilustracyjne Fot. Shutterstock
  • Studia MBA prowadzone wspólnie przez trzy uczelnie - GUMed, SUM i Uczelnię Łazarskiego - to odpowiedź na potrzeby rynku, na którym pojawia się coraz więcej pytań, jak skutecznie zarządzać ochroną zdrowia - mówi prof. Leszek Bieniaszewski
  • Modułowy charakter programu ma pozwalić słuchaczom elastycznie do swoich zainteresowań i ścieżki kariery kształtować zakres studiów umożliwiając wybór jednej z trzech uczelni
  • Rekrutacja odbywa się jednocześnie na trzech uczelniach partnerskich i potrwa do połowy października br.

Trzy uczelnie otwierają nowy kierunek studiów

- Dostrzegając wyjątkowość wyzwań, jakie stoją przed polskim systemem ochrony zdrowia na skutek niekorzystnych trendów demograficznych i przemian społeczno-gospodarczych, jakie wywołała pandemia, uczelnie podjęły decyzję o utworzeniu nowego, unikalnego w swojej strukturze programu MBA w ochronie zdrowia - informują uczelnie.

- Studia MBA w ochronie zdrowia, prowadzone przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Uczelnię Łazarskiego i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach to odpowiedź na potrzeby rynku, na którym pojawia się coraz więcej pytań, jak skutecznie zarządzać ochroną zdrowia w Polsce, tak by zwiększyć dostępność i jakość usług zdrowotnych przy użyciu ograniczonych środków finansowych oraz zasobów ludzkich - mówi prof. Leszek Bieniaszewski, dyrektor Kolegium Kształcenia Podyplomowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

MBA. Modułowy program studiów

- Modułowy charakter proponowanego programu pozwala słuchaczom elastycznie do swoich zainteresowań i ścieżki kariery kształtować zakres studiów umożliwiając wybór jednej z trzech uczelni, w której będzie realizowany moduł podstawowy i dyplomowy oraz elastyczne komponowanie portfela modułów specjalistycznych z oferty uczelni partnerskich - podkreślają przedstawiciele partnerskich uczelni.

Zaznaczają, że wyróżnieniem programu jest kadra wykładowców, wśród której ponad 95 proc. stanowią praktycy prawa i zarządzania w sektorze ochrony zdrowia oraz wybitni akademicy, z doświadczeniem badawczym i szkoleniowym w sektorze zdrowia. Zajęcia realizowane w ramach studiów kładą nacisk na aspekt praktyczny, tak aby uczestnicy mogli wdrożyć najnowsze rozwiązania i metody pracy do codziennych obowiązków związanych z zarządzaniem w ochronie zdrowia.

Rekrutacja potrwa do połowy października

- Program studiów został opracowany w taki sposób, aby był interesujący zarówno dla kadry już zarządzającej, jak i przygotowującej się do zarządzania podmiotami leczniczymi oraz przedsiębiorców, którzy są zainteresowaniem tworzeniem i zarządzaniem podmiotami dostarczającymi usługi, produkty i wyroby medyczne dla systemu ochrony zdrowia. Przygotowujemy też specjalny moduł dla młodych naukowców i wynalazców, zainteresowanych komercjalizacją swoich pomysłów - wyjaśnia prof. Krystian Wita, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Klinicznym Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. 

- Łączenie perspektyw, wiedzy i doświadczenia osób z różnych segmentów sektora, rozwój kompetencji w modelu „Praktycy dla Praktyków” daje gwarancję satysfakcji i sukcesu w przyszłej praktyce zawodowej naszych absolwentów - wskazuje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.
 
Rekrutacja odbywa się jednocześnie na trzech uczelniach partnerskich i potrwa do połowy października br. Szczegóły dostępne są na stronie www.mbawochroniezdrowia.pl.

Dodajmy, że studia mają trwać 3 semestry, co odpowiada około 650 godzinom nauki. Całkowity koszt studiów wyniesie 25 tys. złotych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze