Trzy uczelnie otwierają nowy kierunek. To MBA w ochronie zdrowia. Rekrutacja do 15 października
Uczelnia Łazarskiego, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Śląski Uniwersytet Medyczny wspólnie otwierają nowy kierunek studiów MBA w ochronie zdrowia. Studia będą trwały trzy semestry.

- Studia MBA prowadzone wspólnie przez trzy uczelnie - GUMed, SUM i Uczelnię Łazarskiego - to odpowiedź na potrzeby rynku, na którym pojawia się coraz więcej pytań, jak skutecznie zarządzać ochroną zdrowia - mówi prof. Leszek Bieniaszewski
- Modułowy charakter programu ma pozwalić słuchaczom elastycznie do swoich zainteresowań i ścieżki kariery kształtować zakres studiów umożliwiając wybór jednej z trzech uczelni
- Rekrutacja odbywa się jednocześnie na trzech uczelniach partnerskich i potrwa do połowy października br.
Trzy uczelnie otwierają nowy kierunek studiów
- Dostrzegając wyjątkowość wyzwań, jakie stoją przed polskim systemem ochrony zdrowia na skutek niekorzystnych trendów demograficznych i przemian społeczno-gospodarczych, jakie wywołała pandemia, uczelnie podjęły decyzję o utworzeniu nowego, unikalnego w swojej strukturze programu MBA w ochronie zdrowia - informują uczelnie.
- Studia MBA w ochronie zdrowia, prowadzone przez Gdański Uniwersytet Medyczny, Uczelnię Łazarskiego i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach to odpowiedź na potrzeby rynku, na którym pojawia się coraz więcej pytań, jak skutecznie zarządzać ochroną zdrowia w Polsce, tak by zwiększyć dostępność i jakość usług zdrowotnych przy użyciu ograniczonych środków finansowych oraz zasobów ludzkich - mówi prof. Leszek Bieniaszewski, dyrektor Kolegium Kształcenia Podyplomowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
MBA. Modułowy program studiów
- Modułowy charakter proponowanego programu pozwala słuchaczom elastycznie do swoich zainteresowań i ścieżki kariery kształtować zakres studiów umożliwiając wybór jednej z trzech uczelni, w której będzie realizowany moduł podstawowy i dyplomowy oraz elastyczne komponowanie portfela modułów specjalistycznych z oferty uczelni partnerskich - podkreślają przedstawiciele partnerskich uczelni.
Zaznaczają, że wyróżnieniem programu jest kadra wykładowców, wśród której ponad 95 proc. stanowią praktycy prawa i zarządzania w sektorze ochrony zdrowia oraz wybitni akademicy, z doświadczeniem badawczym i szkoleniowym w sektorze zdrowia. Zajęcia realizowane w ramach studiów kładą nacisk na aspekt praktyczny, tak aby uczestnicy mogli wdrożyć najnowsze rozwiązania i metody pracy do codziennych obowiązków związanych z zarządzaniem w ochronie zdrowia.
Rekrutacja potrwa do połowy października
- Program studiów został opracowany w taki sposób, aby był interesujący zarówno dla kadry już zarządzającej, jak i przygotowującej się do zarządzania podmiotami leczniczymi oraz przedsiębiorców, którzy są zainteresowaniem tworzeniem i zarządzaniem podmiotami dostarczającymi usługi, produkty i wyroby medyczne dla systemu ochrony zdrowia. Przygotowujemy też specjalny moduł dla młodych naukowców i wynalazców, zainteresowanych komercjalizacją swoich pomysłów - wyjaśnia prof. Krystian Wita, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Klinicznym Nr 7 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
- Łączenie perspektyw, wiedzy i doświadczenia osób z różnych segmentów sektora, rozwój kompetencji w modelu „Praktycy dla Praktyków” daje gwarancję satysfakcji i sukcesu w przyszłej praktyce zawodowej naszych absolwentów - wskazuje dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego, dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego.
Rekrutacja odbywa się jednocześnie na trzech uczelniach partnerskich i potrwa do połowy października br. Szczegóły dostępne są na stronie www.mbawochroniezdrowia.pl.
Dodajmy, że studia mają trwać 3 semestry, co odpowiada około 650 godzinom nauki. Całkowity koszt studiów wyniesie 25 tys. złotych.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (2)