×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Trzebnica: szpital wypowiedział się ws. zwolnienia znanego chirurga

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 06 listopada 2015 10:51

W Szpitalu im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, ośrodku specjalizującym się w chirurgii ręki, w czwartek (5 listopada) miała miejsce konferencja, której tematem było zwolnienie z pracy chirurga dr. Adama Domanasiewicza.

Trzebnica: szpital wypowiedział się ws. zwolnienia znanego chirurga
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Przebieg konferencji zawarto w trzech oświadczeniach zamieszczonych na stronie internetowej lecznicy.

W piśmie Piotra Dytko, dyrektora szpitala w Trzebnicy, czytamy, że wydanie oświadczenia jest reakcją na zachowanie Adama Domanasiewicza po rozwiązaniu z nim kontraktów na świadczenie usług medycznych oraz pojawiające się w mediach informacje szkodzące imieniu Szpitala im. Świętej Jadwigi Śląskiej.

Czytaj też: Trzebnica: szpital rozwiązał umowę z jednym z głównych chirurgów

Dyrektor Dytko podkreśla, że przyczyny rozwiązania kontraktów bez zachowania okresu wypowiedzenia zostały precyzyjnie sformułowane w obu wypowiedzeniach i dalece wykraczają poza przyczyny pojawiające się w mediach. Zaznacza przy tym, iż przyczyny rozwiązania umów mają charakter wyłącznie merytoryczny, a decyzja była podejmowana wspólnie z dr. Adamem Chełmońskim, dyrektorem ds. lecznictwa.

Swoje oświadczenie przedstawili również kierownicy oddziałów Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej. Podają oni, że w związku z licznymi informacjami medialnymi, które pojawiły się po rozwiązaniu kontraktu z jednym z 99 lekarzy pracujących w szpitalu, wystąpili do dyrekcji o wyjaśnienie powodów, które były podstawą do podjęcia tej decyzji.

Kierownicy uważają, że prowadzenie kampanii medialnej, sztuczne ''upolitycznienie'' sprawy, a także firmowanie jej znakiem ''Solidarności'' (tylko 6 proc. pracowników Szpitala jest jej członkami) jest źródłem przekłamań, szkodzi wizerunkowi lecznicy i destabilizuje jego pracę.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze