×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Trzebnica: chcą zbierać pieniądze, żeby ratować szpital

Autor: gazetawroclawska.pl/Rynek Zdrowia16 grudnia 2015 09:49

Pracownicy zadłużonego na ponad 30 milionów złotych Szpitala im. św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy chcą ratować upadającą placówkę. Pod hasłem ”Na ratunek szpitala” uruchomili zbiórkę pieniędzy, które zasilą konto lecznicy, planują też okupację starostwa w Trzebnicy.

Trzebnica: chcą zbierać pieniądze, żeby ratować szpital
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

”Każdy z nas płaci podatki i ma prawo oczekiwać, że to zapewni między innymi działanie naszego szpitala. Tak niestety nie jest i dlatego prosimy - pomóżcie nam uratować Szpital im. Świętej Jadwigi Śląskiej. Ratując Szpital będziemy mogli dalej walczyć o życie i zdrowie naszych pacjentów” - apelują na stronie internetowej szpitala pracownicy.

Jednocześnie przygotowują się też do zaostrzenia protestu, czyli okupacji Starostwa Powiatowego w Trzebnicy. Opracowują grafik uczestników protestu, tak żeby nie zakłócić pracy szpitala.

Przypomnijmy, że szpital nie ma dyrektora po tym,  jak rezygnację w pierwszych dniach grudnia, po zaledwie miesięcznym sprawowaniu funkcji, złożył Piotr Dytko.

Jak napisał w oświadczeniu, jego decyzja jest spowodowane niesatysfakcjonującą współpracą z samorządem powiatowym, któremu podlega placówka. Dytko zwraca uwagę, że pomimo składanych deklaracji, rada powiatu nie podjęła decyzji o planach rozwoju lecznicy.

W podsumowaniu oświadczenia Dytko zaznaczał, że szpitala nie da się ratować bez zgody i zaangażowania właściciela.

Szpital w Trzebnicy to znany w kraju ośrodek replantacji kończyn.

Czytaj: www.gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze