Trzebinia: odrębna poradnia psychologiczna zlikwidowana, będzie filia

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 11 lipca 2011 11:17

Już za kilka miesięcy przestanie istnieć Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Trzebini. Rada Powiatu Chrzanowskiego podjęła właśnie uchwałę o zamiarze jej likwidacji. Pedagodzy i psycholodzy mają znaleźć pracę w chrzanowskiej poradni.

Trzebinia: odrębna poradnia psychologiczna zlikwidowana, będzie filia
Główną przyczyną likwidacji trzebińskiej poradni jest racjonalizacja kosztów, ale nie tylko. Chodzi także o usprawnienie pracy obydwu jednostek. Jak podaje "Dziennik Polski", po połączeniu, w sytuacji choroby lub urlopu, łatwiej będzie zapewnić zastępstwo za któregoś z pracowników.

Po likwidacji poradni w Trzebini, mieszkańcy korzystający z jej usług, nie będą musieli jeździć jednak do Chrzanowa. W Trzebini ma zostać utworzona filia bądź oddział Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Chrzanowie.

Starosta Adam Potocki zapewnia, że wszyscy pracownicy merytoryczni trzebińskiej poradni, a więc pedagodzy i psycholodzy zostaną zatrudnieni przez chrzanowską poradnię. Zlikwidowany zostanie jedynie etat dyrektora i pracownika administracji, tak więc mieszkańcy nie odczują zmian.

Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum