Trwa konflikt pomiędzy ratownikami i dyrekcją Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2019 14:37

Ratownicy ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przyszli w poniedziałek (25 marca) na sesję Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, aby poprosić władze regionu o interwencję. Chodzi o trwający konflikt części załogi z dyrektor Centrum, Martą Solnicą.

Trwa konflikt pomiędzy ratownikami i dyrekcją Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego
Zdaniem ratowników, chodzi o wypracowanie porozumienia między innymi w sprawie związków zawodowych Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Ratownicy, którzy pojawili się na sesji, należą do Polskiego Związku Ratowników Medycznych. W świętokrzyskim centrum zrzesza on 40 osób. Jego wiceprezes, Jakub Kasiński podkreślał, że chodzi o  wypracowanie porozumienia między innymi w sprawie związków zawodowych, które oficjalnie działają przy świętokrzyskim centrum, ale nie są uznawane przez dyrekcję - informuje Radio Kielce.

Spór pomiędzy ratownikami a dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego trwa od 2017 r. Według ratowników, początkiem konfliktu było właśnie założenie przez nich związku zawodowego - Polskiego Związku Ratowników Medycznych.

Z ratownikami rozmawiał przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, który obiecał zająć się tą sprawą.

Więcej: www.radio.kielce.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum