Trójmiasto: sportowcy nie chcą oddać przychodni

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 lipca 2011 16:02

Kilkadziesiąt osób protestowało 25 lipca przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku przeciwko planom przeniesienia Wojewódzkiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej z ul. Lęborskiej w Gdańsku do szpitala na Zaspie.

Trójmiasto: sportowcy nie chcą oddać przychodni
Protestujący demonstrowali transparenty z napisami: "Stop likwidacji przychodni", "Sportowa jest bez długu", "15 metrów kwadratowych to nie przychodnia". Przychodnia przy Lęborskiej to jedyna placówka na Pomorzu, w której na miejscu są wszyscy potrzebni sportowcom specjaliści: internista, laryngolog, neurolog. Badania można wykonać jednego dnia.

W innych przychodniach sportowych trwają one dłużej, specjaliści nie są tak dostępni. Wicemarszałek ds. zdrowia Hanna Zych-Cisoń przyznała, że wyniki finansowe przychodni się "bilansowały" i to nie one zdecydowały o planach przeniesienia placówki. Decyzja spowodowana była złym stanem technicznym budynku i obawą, że z tego powodu NFZ nie podpisze z tą przychodnią kontraktu .

Budynek przychodni przy Lęborskiej wraz z działką władze województwa planują sprzedać. Pieniądze ze sprzedaży mają zasilić Szpital Specjalistycznyc św. Wojciecha SP ZOZ na Zaspie.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum