Trójmiasto: rośnie liczba pacjentów z zagranicy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 września 2013 14:59

Do Trójmiasta przyjeżdża coraz więcej obcokrajowców aby korzystać z zabiegów medycznych. Według danych Izby Gospodarczej Turystyki Medycznej w Polsce rocznie leczy się 200-250 tys. pacjentów z zagranicy, z czego znaczna część z nich przyjeżdża właśnie do Gdynia, Gdańska i Sopotu.

Trójmiasto: rośnie liczba pacjentów z zagranicy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W trójmiejskich klinikach koszty leczenia są kilkukrotnie niższe niż np. w Wielkiej Brytanii, a standard wykonywanych usług równie wysoki. W porównaniu np. z USA, Wyspami Brytyjskimi czy Niemcami polskie kliniki oferują zabiegi tańsze co najmniej o 30 proc. a czasem nawet o połowę.

W Trójmieście leczą się głównie pacjenci ze Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Islandii, Niemiec i Rosji. Ale nie tylko. Zdarzają się jednak pacjenci także z krajów bardziej odległych.

Największą popularnością cieszą się zabiegi stomatologiczne. Trójmiasto to dziś obok Krakowa i Warszawy najważniejszy ośrodek denturystyki w Polsce. Obcokrajowcy rzadko ograniczają się do jednego zabiegu - podczas jednej wizyty są w stanie wydać na kompleksowe leczenie nawet 20 tys. zł.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze