Trójmiasto: prywatnie u specjalisty - jakie koszty?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 03 lutego 2014 11:08

Na wizytę u specjalisty w ramach ubezpieczenia NFZ trzeba czasem poczekać w Trójmieście nawet kilkanaście miesięcy. Najdłuższy czas oczekiwania dotyczy tych, którzy chcą konsultacji u endokrynologa, kardiologa i alergologa. By szybciej uzyskać fachową pomoc, coraz częściej pacjenci wybierają prywatną wizytę.

Jak wynika z jednego z nowszych badań CBOS w ostatnim półroczu prawie połowa mieszkańców województwa pomorskiego korzystała z prywatnego leczenia.

W opinii wielu powodem wyboru prywatnej wizyty jest też przekonanie że "prywatnie" oznacza także lepiej - lekarze są bardziej zaangażowani. Jak donosi Gazeta Wyborcza w Trójmieście na prywatną wizytę u specjalisty trzeba czekać 2-3 dni. Tu jednak także są kolejki - tym dłuższa im bardziej znany i uznany lekarz. Powodem także jest to, że uznane autorytety przyjmują nierzadko tylko raz w tygodniu.

Ceny wizyt w prywatnych gabinetach są zróżnicowane. Im bardziej uznane nazwisko, tym drożej. Ale i tu są wyjątki od tej reguły. I tak wizyta u chirurga dziecięcego z tytułem profesorskim to koszt 200 zł (najbliższa wizyta - 4.02), u profesora neurologa - 150 zł (wizyta 5.02). Podobnie kształtują się ceny wizyt u profesorów: psychiatrii - 150 zł (5.02), neurochirurga i neurotraumatologa - 150 zł (5.02), ginekologa - położnika - 200 zł (plus koszty badań) - termin najbliższej wizyty 3 luty.

Generalnie ceny wizyt prywatnych u specjalisty kształtują się w przedziale 150 - 200 zł. Najdrożej, bo 300 zł, kosztuje wizyta u uznanego onkologa (najbliższy termin to 17 luty). U innego onkologa wizyta kosztuje jednak już "tylko 200 zł", ale termin najbliższej wizyty to 27 luty.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum