Trójmiasto: na rezonans trzeba poczekać nawet pół roku

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 września 2014 18:08

Pacjenci z Trójmiasta ze skierowaniem na tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny muszą uzbroić się w cierpliwość. W ramach NFZ na te badania trzeba poczekać nawet do połowy przyszłego roku - opisuje "Gazeta Wyborcza".

Trójmiasto: na rezonans trzeba poczekać nawet pół roku

Ile trzeba poczekać w Trójmieście na tomografię w ramach NFZ? W Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni zapisy prowadzone są na pierwszą połowę listopada. Miesiąc dłużej poczekamy na badanie w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. W gdańskich placówce Euromedic przy ul. Polanki pacjenci stabilni zapisywani są na początek listopada tego roku (przypadki pilne - koniec września tego roku), z kolei przy ul. Powstańców Warszawskich na początek grudnia 2014 r. (pilni: początek października tego roku). W Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku zapisy prowadzone są na marzec przyszłego roku.

W Szpitalu Morskim na TK przyjmowani są tylko pacjenci, którzy mają skierowanie od onkologa. - Inni pacjenci nie są w tej chwili zapisywani - poinformowano nas w rejestracji. Podobnie rzecz wygląda w Wojewódzkim Centrum Onkologii w Gdańsku.

Poczekamy również na rezonans magnetyczny. W UCK pacjenci zapisywani są w tej chwili na koniec lutego 2015 roku. Jeszcze dłużej poczekamy w placówkach Euromedic: przy ul. Polanki pacjenci stabilni zapisywani są na początek marca 2015 r. (przypadki pilne - połowa stycznia 2015), przy ul. Nowe Ogrody zapisy prowadzone są na koniec marca (pilne przypadki: początek stycznia 2015 r.) z kolei przy ul. 10 Lutego w Gdyni na połowę kwietnia przyszłego roku (pilne przypadki: koniec października tego roku).

W Centrum Medycznym Enel-Med przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku czas oczekiwania na badanie w ramach NFZ wynosi dla pacjentów stabilnych: ok. 100 dni, a pilnych: ok. 80 dni. Miesięcznie w placówce wykonywanych jest około 280-290 badań w ramach kontraktu z NFZ. 

Więcej: www.gazeta.pl 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum