Toruń: związkowcy zebrali 15 tys. podpisów przeciwko fuzji szpitali

Autor: TVP Bydgoszcz/Rynek Zdrowia • • 25 sierpnia 2011 21:05

Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego, Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego oraz Stacji Pogotowia Ratunkowego w Toruniu nie zgadzają się na planowane przez władze regionu połączenie z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. Ludwika Rydygiera.

Toruń: związkowcy zebrali 15 tys. podpisów przeciwko fuzji szpitali
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zebrali w tej sprawie prawie 15 tysięcy podpisów. W czwartek (25 sierpnia) związkowcy podsumowali przebieg konsultacji związanych z fuzją lecznic - informuje TVP Bydgoszcz.

Po konsultacjach z władzami regionu są już pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego. Pielęgniarki i lekarze placówki wciąż mają wątpliwości, m.in. w sprawie zgodności projektu z Narodowym Programem Zdrowia Psychicznego.

O zasadność łączenia placówek pytają też pracownicy Pogotowia Ratunkowego. Z kolei personel Szpitala Zakaźnego, który za trzy lata, jeśli dojdzie do fuzji, będzie musiał wyprowadzić się z dotychczasowej siedziby, poddaje w wątpliwość sens przeprowadzonych w ostatnich latach inwestycji.

Związkowcy zaplanowali na 29 sierpnia kolejną już pikietę. Protest miał odbyć się podczas sesji sejmiku. Miał, bo władze regionu tym razem zaplanowały obrady nie w Toruniu, a w Grudziądzu, na terenie tamtejszego szpitala.

Więcej: http://www.tvp.pl/bydgoszcz

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze