Toruń: trzy szpitale w jednym?

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2011 16:06

Sejmik województwa kujawsko-pomorskiego przyjął w poniedziałek (27 czerwca) uchwałę w sprawie włączenia w strukturę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu trzech innych placówek medycznych.

Chodzi o przyłączenie do toruńskiego WSZ:  Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Toruniu, Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego w Toruniu oraz toruńskiej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Uchwała została przyjęta przez sejmik po autopoprawce zarządu województwa, że projekt właściwej uchwały połączeniowej będzie konsultowany nie tylko ze związkami zawodowymi, ale także z samorządem lekarskim i pielęgniarski oraz z radami społecznymi placówek. Dopiero po zebraniu wszystkich opinii sprawą zajmie się ponownie sejmik województwa.

Przez kilka godzin pracownicy, dyrekcja i związki zawodowe trzech toruńskich szpitali protestowali przeciwko takiemu połączeniu. Ostatecznie sejmik przyjął projekt uchwały z autopoprawkami marszałka. Teraz projekt trafi do szerokich konsultacji.

O zaskoczeniu szefów i związkowców z placówek mających podlegać fuzji donosiły lokalne media, natomiast portal rynekzdrowia.pl przytaczał zastrzeżenia psychiatrów co do łączenia Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego w Toruniu ze Szpitalem Wojewódzkim.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum