Toruń: szykują się zmiany w rehabilitacji ambulatoryjnej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2018 08:30

Toruńskie Centrum Medyczne Medicor prawdopodobnie nie będzie dalej realizowało świadczeń z zakresu rehabilitacji. Kontrakt jaki otrzymało na ten rok jest zbyt niski, by było to opłacalne. NFZ nie planuje go zwiększyć.

Pierwszy kontrakt na rehabilitację ambulatoryjną Medicor w Toruniu zawarł z NFZ w 2014 r. Fot. PTWP

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Centrum Medyczne Medicor to prywatna placówka ochrony zdrowia. Jej kontrakt z NFZ był ważny do końca marca br. Nowego jeszcze nie podpisała, bo jak przekonuje propozycja Funduszu uniemożliwia utrzymanie fizjoterapii.  Trzystu pacjentów placówki podpisało apel do NFZ o wyższy kontrakt. 

Przedstawiciele NFZ przekonują umowa, jaką otrzymała placówka jest wyższa niż dotychczasowa. 

Gazeta przypomina, że pierwszy kontrakt na rehabilitację ambulatoryjną Medicor zawarł z NFZ w 2014 r. Na jego mocy przez cały zeszły rok i w pierwszym kwartale roku bieżącego otrzymywał 5 tys. zł miesięcznie. To najmniej ze wszystkich kilkunastu placówek służby zdrowia w Toruniu.

Centrum liczyło, że pierwszy niski kontrakt umożliwi mu zaistnienie na rynku i będzie podstawą do negocjacji wyższych kontraktów w przyszłości. Jednak propozycja nowego kontraktu sprawia, że przychodnia nadal będzie musiał dopłacać do realizacji zleconych świadczeń.

Więcej: www.torun.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum