Toruń: szpitale dogadały się ws. ostrych dyżurów

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 lutego 2014 12:01

Toruńskie lecznice dogadały się w sprawie ostrych dyżurów - szpital miejski nadal będzie przyjmował pacjentów przywożonych przez karetki w dni nieparzyste, a wojewódzki - w parzyste. Placówka na Bielanach przejmie też od tej z Batorego osiem dyżurów - informuje "Gazeta Wyborcza".

Pacjenci mogą odetchnąć z ulgą - porozumieniem zakończył się trwający od dwóch miesięcy konflikt pomiędzy Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym im. L. Rydygiera a Specjalistycznym Szpitalem Miejskim im. M. Kopernika.

Na spotkaniu dyrekcji obu placówek, w którym wzięli również udział marszałek Piotr Całbecki i prezydent Michał Zaleski, udało się wypracować kompromis. Chorzy i ofiary wypadków będą przyjmowani tak jak do tej pory, czyli naprzemiennie.

- W dni nieparzyste będą trafiali do nas, a w parzyste przyjmie ich szpital wojewódzki - mówi Andrzej Przybysz, wicedyrektor ds. lecznictwa szpitala miejskiego. - Dodatkowo lecznica na Bielanach przejmie od nas w ciągu roku osiem dyżurów. Zmiany wejdą w życie od 1 marca.

Przypomnijmy: do konfliktu doszło pod koniec grudnia ub.r., gdy lecznica miejska ogłosiła, że od Nowego Roku przestaje pełnić tzw. ostre dyżury. Medycy mieli przyjmować tylko chorych mających skierowanie od lekarza ze wskazaniem na konkretny oddział. Pacjenci przewożeni karetkami mieli zaś być odsyłani na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) do szpitala wojewódzkiego.

Więcej: www.gazeta.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum