Toruń: szpital wojewódzki o wykorzystaniu 15 mln zł unijnej dotacji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2011 13:54

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu otrzymał 15 mln zł na realizację dwóch programów. Pierwszy opracowano z myślą o chorych na serce, drugi o położnicach i noworodkach. Szpital podsumował realizację obu programów.

Toruń: szpital wojewódzki o wykorzystaniu 15 mln zł unijnej dotacji

Jak podaje Gazeta Wyborcza, dyrekcja lecznicy podczas specjalnej konferencji poinformowa, jak wykorzystała dotację.

Oba programy były wdrażane przez ostatnich kilka lat. W 2005 r. ruszyły ostre 24-godzinne dyżury zawałowe, kardiolodzy otrzymali nowy sprzęt medyczny, m.in. pompy do kontrpulsacji wewnątrzaortalnej oraz kardiomonitory, nauczyli się wszczepiać kardiowertery-defibrylatory.

Ważnym przedsięwzięciem było otwarcie oddziału rehabilitacji, gdzie pacjent rehabilitowany jest wielokierunkowo. Specjaliści pomagają mu rzucić palenie, ustalić dietę, wprowadzić ćwiczenia fizyczne. Oddział nie ma jeszcze kontraktu z Funduszem, obecnie jego działalność kredytuje szpital.

Drugim projektem był program "Zdrowa matka, zdrowy noworodek", który kosztował prawie 10 mln zł. Oddziały położniczy oraz neonatologiczny wzbogaciły się o najnowocześniejszą na rynku aparaturę. Pododdziały ginekologiczny i izolacyjny zostały gruntownie wyremontowane.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum