Toruń: szpital miejski najlepszy w województwie wg. benchmarkingu

Autor: RZ, Nowości/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2014 16:36

Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu został najlepszym szpitalem w regionie w badaniu benchmarkingowym w ramach projektu „Portrety szpitali - mapy możliwości”.

Program jest realizowany przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, w partnerstwie ze Związkiem Powiatów Polskich.

Ideą projektu jest obiektywne badanie efektywności funkcjonowania szpitali, z elementami badań porównawczych. Wyniki mają pomóc samorządowcom w bieżącym i strategicznym nadzorze nad funkcjonowaniem lecznic.

Jak tłumaczyła portalowi rynekzdrowia.pl dr Maria Węgrzyn, kierownik zespołu eksperckiego projektu, adiunkt Katedry Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, dostępne na platformie informatycznej narzędzie diagnostyczno-rekomendacyjne i benchmarkingowe badające szpitale umożliwia dyrektorom porównawczą diagnozę stanu ekonomicznego i jakości pracy zarządzanych jednostek. Pozwala określić kierunki zmian w ich funkcjonowaniu i organizacji. Udział w badaniu jest bezpłatny.

W 2012 r. w ramach projektu przeprowadzono badanie pilotażowe, które obejmowało swoim zasięgiem siedem województw w Polsce. Wzięło w nim udział 100 szpitali. W 2013 r. badanie objęło wszystkie województwa, udział brało w nim 280 szpitali.

Twórcy projektu zapowiadali, że badanie zostanie wykonane także w roku 2014, dzięki czemu uczestnicy będą mogli określić i ocenić stan szpitala w kolejnych latach.

Więcej:  nowosci.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum