Toruń: samorząd lekarski kontra dyrekcja szpitala. Przeprosiny albo "kroki prawne"

Autor: Nowości/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2020 14:10

Narasta konflikt pomiędzy Okręgową Izbą Lekarską w Toruniu a dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w tym samym mieście. Lecznica zapowiada podjęcie kroków prawnych.

Toruń: samorząd lekarski kontra dyrekcja szpitala. Przeprosiny albo "kroki prawne"
FOT. Lisa Brewster/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

W konflikcie chodzi o zarządzenia dyrektor dotyczące lekarzy - jedno nakazywało im wskazać tylko jedno miejsce pracy na czas pandemii (czyli zrezygnować z pracy w prywatnych gabinetach, przychodniach itp.), drugie natomiast dotyczyło pracy rotacyjnej i urlopów.

"Ograniczenie pracy medyków odbiło się boleśnie na ich dochodach. (...) Według samorządu lekarskiego dyrektor Sylwia Sobczak wymusiła bezprawnie na medykach ograniczenia. Według dyrekcji szpitala - to zarządzenia w granicach prawa, zaleceń Ministerstwa Zdrowia i zdrowego rozsądku" - czytamy w serwisie nowosci.com.pl.

Sprawa druga budząca ostry spór to darmowe środki ochrony osobistej. Według OIL dyrekcja szpitala wojewódzkiego zignorowała ofertę samorządu lekarskiego, który chciał przekazać lecznicy partię bezpłatnych maseczek, fartuchów itp. Według dyrektor Sylwii Sobczak żadnego zignorowania oferty nie było, a jedynie "przeoczenie, które zostało wytłumaczone samorządowi lekarskiemu na piśmie".

Dyrekcja szpitala w stanowisku z 13 maja wezwała OIL w Toruniu do przeprosin pod rygorem podjęcia stosownych kroków prawnych. Przeprosiny nie padły, więc zapowiedź ma zostać zrealizowana.

Więcej: nowosci.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum