Toruń: rusza Międzynarodowe Centrum Dializ

Autor: Nowości/Rynek Zdrowia • • 02 stycznia 2010 13:11

Od poniedziałku (4 stycznia) Międzynarodowe Centrum Dializ przy Szpitalu Miejskim w Toruniu zacznie przyjmować pacjentów.

W stacji, należącej do holdingu Euromedic International, przewidzianych jest docelowo 18 stanowisk do dializowania chorych. Jak zapewniają w Euromedic, każdy ubezpieczony w NFZ otrzyma tu bezpłatną pomoc i opiekę na wysokim poziomie - informują Nowości.

Placówka została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt – aparaty dializacyjne i system uzdatniania wody zapewniający ultraczystą wodę wykorzystywaną w zabiegach. Do dyspozycji pacjentów są klimatyzowane sale z regulowanymi łóżko-fotelami. Każdy chory może liczyć na transport klimatyzowaną karetką przed i po zabiegu, posiłek i telewizor do dyspozycji.

W ośrodku, poza zabiegami dializ będą przeprowadzane m.in. okresowe badania laboratoryjne i udzielane bezpłatne konsultacje specjalistów. Centrum będzie leczyć niedokrwistość i zgłaszać pacjentów do przeszczepów.

Szpital Miejski w Toruniu, który udostępnia teren, dostał od Euromedic 2 mln zł dotacji i co miesiąc będzie otrzymywał pieniądze za dzierżawę gruntu.

Warto przypomnieć, że Międzynarodowe Centrum Dializ nie ma podpisanego kontraktu z NFZ. Jak powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl Barbara Nawrocka, rzecznik prasowy Kujawsko–Pomorskiego Oddziału NFZ, stacja na kontrakt nie ma co liczyć. Fundusz musi przede wszystkim zapewnić realizację wcześniej podpisanych wieloletnich kontraktów na dializowanie pacjentów.

Skąd środki na działalność? Niektórzy sądzą, że stacja będzie przyjmowała pacjentów i wystawiała faktury za zabiegi ratujące życie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum