Toruń: przeciwnicy megafuzji szpitali piszą do polityków

Autor: KL,Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 15 lipca 2011 11:14

Pracownicy toruńskich szpitali, które mają być przyłączone do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego wysyłają listy do polityków prosząc o interwencję. Negatywnie o planie fuzji lecznic, dla których organem założycielskim jest samorząd województwa, wypowiadają się też specjaliści.

Toruń: przeciwnicy megafuzji szpitali piszą do polityków

Protestujący przeciwko połączeniu lecznicy wysłali pisma w tej sprawie m.in. do minister Ewy Kopacz, premiera oraz wicemarszałka sejmu Jerzego Wenderlicha.

Pomysł Urzędu Marszałkowskiego skrytykował Andrzej Przybysz, lekarz, główny specjalista do spraw zdrowia publicznego w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia.

Według niego włączenie Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego w struktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu oznacza cofnięcie w rozwoju opieki psychiatrycznej w Toruniu o kilkanaście lat. Oprócz Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego megafuzja ma objąć także Wojewódzki Szpital Zakaźny i Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego.

Przypomnijmy, że wątpliwości co do pomysłu władz samorządowych zgłaszali pytani przez nas o opinię w tej sprawie: prof. Andrzej Czernikiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i mazowiecki konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii prof. Jacek Wciórka.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum