Toruń: protestują przeciwko łączeniu szpitali

Autor: Dziennik Toruński, Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2011 12:11

Pracownicy pogotowia, szpitala zakaźnego i psychiatrycznego protestują przeciwko włączeniu ich placówek w struktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu.

Toruń: protestują przeciwko łączeniu szpitali

Według planów zarządu województwa kujawsko-pomorskiego, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny i Wojewódzki Ośrodek Lecznictwa Psychiatrycznego (WOLP) w Toruniu mają zostać przejęte przez Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu. W poniedziałek (27 czerwca) zbiera się w tej sprawie sejmik województwa - informuje Dziennik Toruński.

Protestujący pracownicy placówek organizują dziś (27 marca) pikietę. Chcą także przekazać samorządowcom petycję w sprawie połączenie placówek.

Według Gazety Pomorskiej, w petycji protestujący piszą, że połączenie oznacza drenowanie finansów bilansującego się samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej przez bankruta, pseudo oszczędności i zaniechanie realizacji wymogów stawianych przez płatnika (NFZ), co w konsekwencji może doprowadzić do zerwania kontraktów na świadczenia z zakresu ratownictwa medycznego lub niepodpisanie następnego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum