Toruń: podatek niezgody, czyli miejskiemu umorzyli, a dziecięcy płaci

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 15 listopada 2010 15:54

Prezydent Torunia umorzył podatek od nieruchomości podlegającemu miastu Specjalistycznemu Szpitalowi Miejskiemu. Umorzenie nie objęło jednak będącego w trudnej sytuacji finansowej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego, którego organem założycielskim jest samorząd województwa.

O sytuacji, która powtarza się już od lat, poinformował Andrzej Wiśnicki, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, w strukturach którego od 8 listopada funkcjonuje Wojewódzki Szpital Dziecięcy z Zespołem Poradni Specjalistycznych w Toruniu - podaje portal gazeta.pl.

Obecnie  Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu płaci podatek na bieżąco (za 2010 r. lecznicy naliczono ponad 200 tys. zł). Szpital Dziecięcy wciąż ma około 360 tys. zł zaległości, a za 2010 r. ma do zapłacenia około 180 tys. zł podatku. Tymczasem Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika 140 tys. zł podatku płacić nie musi.

Magistrat odmówił umorzenia długu Szpitala Dziecięcego nawet wówczas, gdy w 2006 r. mogła od tego zależeć przetrwanie lecznicy.

– Szpital Miejski jest zwolniony z podatku, bo w pierwszej kolejności pomagamy placówkom, które nam podlegają – wyjaśniła gazecie.pl rzeczniczka prezydenta Torunia, Aleksandra Iżycka.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum