Toruń: oddział hematologii wznowił dzisiaj przyjęcia pacjentów

Autor: RR/Rynek Zdrowia • • 23 lipca 2012 11:47

W poniedziałek (23 lipca) wznowiono przyjmowanie pacjentów na oddział hematologii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu - powiedziano nam w szpitalu. Nie przyjmowano chorych, bo Narodowy Fundusz Zdrowia nie płacił za nadwykonania.

Toruń: oddział hematologii wznowił dzisiaj przyjęcia pacjentów

Jak już informowaliśmy, w piątek (20 lipca) Kujawsko-Pomorski OW NFZ zobowiązał się do zapłacenia nadwykonań z pierwszego półrocza br. dla oddziału hematologii. Zapewnił, że w 2013 r. zabezpieczy hematologii finansowanie na takim poziomie, jaki wyniknie z funkcjonowania oddziału w 2012 r.

Przypomnijmy, że Fundusz nie zapłacił toruńskiej lecznicy ponad 4,4 mln zł za ponadlimitowe świadczenia zrealizowane w pierwszym półroczu br., przy czym kwota 2,6 mln zł dotyczyła oddziału hematologii. W związku z tym kilka dni temu dyrekcja szpitala zdecydowała o wstrzymaniu nowych przyjęć na oddział.

Sytuacja pacjentów wymagających leczenia hematologicznego stawała się dramatyczna, bo oprócz Torunia, pomocy takiej w regionie kujawsko-pomorskim udziela jeszcze tylko Szpital im. Biziela w Bydgoszczy. Ale - jak wyjaśnia Gazeta Wyborcza - i tu o przyjęciu chorych z toruńskiej placówki nie było mowy.

NFZ nie zapłacił także bydgoskiej lecznicy za nadwykonania z ubiegłego roku, w tym za hematologię. Mało tego - dług szpitala powiększył się niemal o milion złotych z powodu leczenia hematologicznego przeprowadzonego w 2012 roku.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum