Toruń: "lojalka" mało atrakcyjna dla lekarzy, bo zarabiają sporo więcej

Autor: nowosci.com.pl/Rynek Zdrowia • • 14 września 2018 11:49

Podwyżka pensji do 6750 zł brutto za podpisanie tzw. lojalki to dla toruńskich lekarzy mało atrakcyjna oferta, bo większość z nich zarabia sporo więcej.

Fot. archiwum

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaoferował lekarzom specjalistom na etacie szpitalnym podwyżkę pensji zasadniczej do 6750 zł, o ile podpiszą zobowiązanie - tzw. lojalkę - że nie będą dorabiać w innych publicznych placówkach. Prawo weszło niedawno w życie.

Jednak oferta ministra okazała się nieatrakcyjna dla toruńskich medyków z lokalnych szpitali. W największym w mieście, Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym z 300 lekarzy specjalistów, na etacie jest raptem 11. Średnio zarabiają 9266 zł (brutto z dyżurami, dane za 2017 r.), a więc więcej niż oferuje minister - czytamy w toruńskim serwisie nowosci.com.pl. Z tej grupy raptem czterech medyków złożyło lojalki i poprosiło o podwyżkę. Reszta lekarzy (ponad 90 proc.) jest na kontraktach. Jak wynika z informacji szpitala, „kontraktowi’ zarabiają średnio 15 113 zł (z dyżurami, dane za 2017 r.).

Podobna sytuacja jest w Miejskim Szpitalu Specjalistycznym w Toruniu. Tylko kilku lekarzy z tej placówki sięgnęło po podwyżkę i podpisało zobowiązanie o niełączeniu etatów.

Więcej: www.nowosci.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum