Toruń: kolejny głos przeciwko megafuzji szpitali
Przeciwko przyłączenia do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu kolejnych (po Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym) placówek ochrony zdrowia, dla których organem założycielskim jest samorząd województwa, wypowiadają się specjaliści.

Tym razem pomysł Urzędu Marszałkowskiego skrytykował w "Gazecie Wyborczej" Andrzej Przybysz, lekarz, główny specjalista do spraw zdrowia publicznego w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia.
Uważa on, że włączenie Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego w struktury Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu oznacza cofnięcie w rozwoju opieki psychiatrycznej w Toruniu o kilkanaście lat.
Jego zdaniem połączenie obecnego ośrodka psychiatrycznego stosującego wszechstronne, nowoczesne metody leczenia z wielkim szpitalem wieloprofilowym, musi się skończyć pogorszeniem finansowania i tak beznadziejnie finansowanej psychiatrii, a co za tym idzie pogorszeniem opieki psychiatrycznej nad chorymi.
Przypomnijmy, że wątpliwości co do pomysłu władz samorządowych zgłaszali pytani przez nas o opinię w tej sprawie: prof. Andrzej Czernikiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i mazowiecki konsultant wojewódzki w dziedzinie psychiatrii prof. Jacek Wciórka.
Oprócz Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego megafuzja ma objąć także Wojewódzki Szpital Zakaźny i Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)