Toruń: chaos na ostrych dyżurach

Autor: Nowości.com.pl/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2014 09:51

Toruńskie lecznice: Specjalistyczny Szpital Miejski i Wojewódzki Szpital Zespolony, podzieliły się ostrymi dyżurami. Pacjenci są jednak zdezorientowani i nie wiedzą, gdzie powinni szukać pomocy w nagłych przypadkach.

Szpital Miejski pełni tzw. ostre dyżury w dni nieparzyste, ale z małymi wyjątkami. W niektóre dni miesiąca dodatkowe dyżury (oprócz swoich dni parzystych) pełni bowiem Wojewódzki Szpital Zespolony - informują nowosci.com.pl

Ponieważ Szpital Miejski otrzymuje znacznie mniej środków na swoją izbę przyjęć, niż WSZ na SOR, lecznice porozumiały się i ustaliły dodatkowe dyżury dla WSZ.

W efekcie system stał się nieprzejrzysty dla pacjentów. Potwierdzają to przychodnie sprawujące doraźną opiekę zdrowotną (nocną i świąteczną), które także mają problem z kierowaniem chorych w odpowiednie miejsce. 

Jan Raszeja, rzecznik Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaznacza natomiast, że kwestie porozumień między szpitalami o naprzemiennych dyżurach pozostają poza sferą zainteresowań płatnika.

Więcej:  www.nowosci.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum