Toruń: Rudak bez pogotowia stomatologicznego i szybko się to nie zmieni

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 04 grudnia 2016 11:45

Świadczeniodawca, który prowadził stomatologiczną pomoc doraźną na Rudaku w Toruniu zrezygnował latem tego roku. Ostatecznie dentyści przestali przyjmować 1 listopada. Na nowy konkurs rozpisany przez NFZ nikt nie odpowiedział.

Toruń: Rudak bez pogotowia stomatologicznego i szybko się to nie zmieni
Powody rezygnacji świadczeniodawcy prowadzącego pogotowie stomatologiczne na Rudaku, to brak dentystów oraz niska stawka wypłacana przez NFZ. Fot. Archiwum

Jak informuje Gazeta Pomorska, powody rezygnacji to brak dentystów oraz niska stawka wypłacana przez NFZ. 12-godzinny dyżur w zakresie stomatologicznej pomocy doraźnej Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ wycenia na 700 zł.

Oddział Funduszu ogłosił 14 listopada konkurs na to świadczenie. Niestety nie zgłosił się nikt chętny do prowadzenia pogotowia stomatologicznego w Toruniu. Konkurs został unieważniony. Kolejny zostanie ogłoszony w 2017 r. w przyszłym roku. Barbara Nawrocka, rzecznik Kujawsko-Pomorskiego OW NZF podaje, że stawka 700 zł za 12-godzinny dyżur dentystycznej pomocy doraźnej jest jedną z najwyższych w kraju. 

Więcej: www.pomorska.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum