Tombarkiewicz chciałby pracować na rzecz NIGRiR oraz szpitala w Staszowie

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2018 14:00

Marek Tombarkiewicz trzy dni po powołaniu na dyrektora SP ZOZ Szpitala w Staszowie zrezygnował z tej funkcji na rzecz stanowiska dyrektora Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii oraz Rehabilitacji w Warszawie. Teraz jednak chce poprosić ministra zdrowia o zgodę na łączenie obu tych funkcji menadżerskich.

Tombarkiewicz chciałby pracować na rzecz NIGRiR oraz szpitala w Staszowie
Marek Tombarkiewicz łączenie funkcji szefów obu szpitali uzależnia od zgody ministra zdrowia. Fot. PTWP

Jak wyjaśnia zainteresowany na łamach serwisu echodnia.eu, konkurs na dyrektora szpitala odbył się 29 maja, a oficjalne rozstrzygnięcie nastąpiło 12 czerwca. W międzyczasie otrzymał on drugą propozycję, od ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, dotyczącą objęcia stanowiska w Instytucie.

Przyjął tę funkcję i otrzymał bezterminową umowę. To oznacza, że powinien tak zarządzać placówką, żeby było lepiej niż do tej pory. W Staszowie Tombarkiewicz dostał po konkursie umowę na sześć lat.

Tombarkiewicz obecnie w Szpitalu w Staszowie przebywa na urlopie bezpłatnym i do czasu zakończenia misji w Warszawie nie będzie zajmował się jednostką w Staszowie. Przynajmniej tak wygląda to na tę chwilę.

W międzyczasie jednak zarząd powiatu poprosił byłego wiceministra Tombarkiewicza, aby zgodził się zarządzać obiema placówkami jednocześnie. Tombarkiewicz łączenie tych dwóch funkcji uzależnia jednak od zgody ministra zdrowia. Zapowiada, że wystąpi do ministra o taką zgodę. 

Więcej: www.echodnia.eu

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum