Tomaszów Mazowiecki: nie ma chętnych na płatne leczenie w samorządowym szpitalu

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2011 11:49

Oddział geriatryczno-rehabilitacyjny w Tomaszowskim Centrum Zdrowia nie będzie działał całodobowo. Nie uzyskał kontraktu z NFZ, a na płatne leczenie jest mało chętnych.

Tomaszów Mazowiecki: nie ma chętnych na płatne leczenie w samorządowym szpitalu

Choć podobnego oddziału nie ma w całym województwie łódzkim, zainteresowanie starszych osób, aby odzyskiwać sprawność, płacąc za to 250 zł dziennie, jest niewielkie. Na tyle małe, że nie opłaca się, aby oddział pracował całodobowo – pisze Dziennik Łódzki

Pomysł zorganizowania oddziału geriatryczno-rehabilitacyjnego dyrekcja Tomaszowskiego Centrum Zdrowia zacząła realizować około rok temu. W okresie ubiegłorocznych wakacji udało się oddać do użytku pokoje z prawie dwudziestoma łóżkami.

Dzienna stawka pobytu została wyceniona na 250 zł, w co wliczono przede wszystkim sześć zabiegów rehabilitacyjnych oraz wyżywienie i opiekę. Takiego oddziału do tej pory nie było nawet w Łodzi, skąd – zakładano – będzie pochodziła spora grupa potencjalnych pacjentów. Tymczasem, chęć leczenia zgłosiło zaledwie kilka osób.

W opinii Jana Krakowiaka prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, to za mało by oddział mógł funkcjonować. Dyrekcja liczy na to, że w przyszłym roku uda się podpisać kontrakt z NFZ na tego typu usługi.

Więcej: www.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum