Tomasz Zieliński nowym wiceprezesem Porozumienia Zielonogórskiego

Autor: PZ/Rynek Zdrowia • • 29 czerwca 2019 17:58

W sobotę (29 czerwca) w Warszawie podczas obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów PZ na stanowisko wiceprezesa został powołany Tomasz Zieliński, ekspert PZ, który zastąpi Teresę Dobrzańską- Pielichowską.

Tomasz Zieliński nowym wiceprezesem Porozumienia Zielonogórskiego
Nowy wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego Tomasz Zieliński Fot. PTWP

Teresa Dobrzańska-Pielichowska reprezentowała zarząd PZ od blisko 15 lat. Specjalizowała się w kwestiach prawa w ochronie zdrowia.

- Nie żegnam się z federacją – nadal będę ja wspierać, zwłaszcza w kwestiach prawnych - teraz jako wiceprezes związku lubelskiego PZ - wyjaśniła.

Tomasz Zieliński, nowy wiceprezes PZ, od kilkunastu lat reprezentuje federację w kwestiach informatycznych, prawnych oraz podczas negocjacji.

- Mocno polegamy na jego opinii, współpracuje z nami od wielu lat, ale jest od nas dużo młodszy, będzie zatem sukcesorem pewnych działań i form - mówi Jacek Krajewski, prezes PZ. - Nada nam przyspieszenia, nowoczesności, będzie pilnował pewnych trendów, pomoże nam wprowadzać wiele rozwiązań technicznych i zwiększy skuteczność w naszych działaniach - dodaje.

Nowy wiceprezes PZ jest specjalistą medycyny rodzinnej - przyjmuje w gminie Wysokie oraz Zakrzew na Lubelszczyźnie. Jest członkiem rady ds. Interoperacyjności przy Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Był konsultantem w sprawie wdrażania elektronicznych zwolnień. Obecnie współpracuje z Ministerstwem Zdrowia w kwestii wdrażania e-recepty oraz e-skierowania.

- Dużym wyzwaniem w ochronie zdrowia jest cyfryzacja - mówi Tomasz Zieliński. - O ile lekarze, przychodnie i apteki przygotowują się już na zmiany, to pacjenci niekoniecznie. Trzeba będzie ich przekonać do korzystania z systemu e-zdrowia. A główną rolę w tym mogą pełnić lekarze rodzinni - zauważa.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum