Tomasz Dybek: spotkanie fizjoterapeutów z MZ i dyrektorami oddziałów NFZ 4-8 listopada

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 października 2019 18:44

Spotkanie fizjoterapeutów z ministrem zdrowia, prezesem NFZ i z jego 16 dyrektorami odbędzie się 4-8 listopada. Potem będą kolejne - ministra z dyrektorami szpitali - poinformował przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek.

Tomasz Dybek: spotkanie fizjoterapeutów z MZ i dyrektorami oddziałów NFZ 4-8 listopada
Fizjoterapeuci chcą ustalić, ile wyniosły faktyczne podwyżki i czy w ogóle nastąpiły Fot. Archiwum

Fizjoterapeuci i diagności spotkali się w środę po raz kolejny z resortem zdrowia i z przedstawicielami NFZ. Spotkanie dotyczyło dalszej weryfikacji porozumień, jakie dyrektorzy placówek mieli podpisać z protestującymi grupami medycznymi domagającymi się od kilku miesięcy podwyżek płac.

Fizjoterapeuci liczyli, że resort przedstawi metodologię wyliczania średniej podwyżki płac dla tych grup, bo według wyliczeń MZ wyniosła ona - w placówkach, które uwzględniły wzrost wynagrodzeń - 370 zł. Jest to kwota rozbieżna z zestawieniem związków. Twierdzą one, że podwyżki, jeśli w ogóle nastąpiły, były znacznie mniejsze.

Protestujący od kilku tygodni weryfikują podpisane przez dyrektorów porozumienia. Równolegle robi to resort. Fizjoterapeuci chcą ustalić, ile wyniosły faktyczne podwyżki i czy w ogóle nastąpiły. Dybek, odnosząc się do środowego spotkania, zaznaczył, że niektórzy dyrektorzy NFZ w ogóle nie przygotowali się do niego, dlatego trudno wyciągnąć jakiekolwiek wnioski na temat podwyżek i ich wysokości.

- Niektóre spotkania dyrektorów szpitali z NFZ w ogóle się nie odbyły, choć przedstawiciele Funduszu twierdzą inaczej. Mamy sprzeczne informacje - zauważył.

- Każdy z nas operuje innymi danymi. Dążymy do tego, by postawić sprawę jasno i klarownie - dodał.

Klaudia Torchała - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum