Tną pensje w prywatnych szpitalach

Autor: RR, gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2011 15:11

Pracownicy Szpitala św. Anny w Piasecznie do końca roku będą dostawać niższe wynagrodzenia. Grupa EMC Instytut Medyczny ma jeszcze siedem innych szpitali, m.in. w Katowicach, Kamieniu Pomorskim, Ząbkowicach Śląskich, Wrocławiu. Cięcia płac wprowadziła wszędzie, by uniknąć zwolnień.

Tną pensje w prywatnych szpitalach

Jak informowaliśmy w lipcu, Grupa EMC Instytut Medyczny SA, która działa od 2000 r., w wyniku prowadzonej działalności operacyjnej odnotowała za I kwartał br. stratę netto 2,166 mln zł, przy zysku 697 tys. zł za I kwartał 2010 roku.

Zarząd spółki w komentarzu do wyników wyjaśnia, że stratę należy uznać za zdarzenie jednostkowe, będące efektem zakończenia kluczowej dla Grupy inwestycji w Szpital św. Anny w Piasecznie pod Warszawą. Pierwszym, w pełni produktywnym miesiącem placówki był dopiero kwiecień br. Dodatkowo uruchomienie tak dużego obiektu pociągnęło wysokie jednorazowe koszty.

Lecznica kosztowała ponad 25 mln zł. Zbudowano ją z modułów w cztery miesiące. W nowej części jest ok. stu łóżek, blok operacyjny, oddział pediatryczny, ginekologiczno-położniczy i chirurgii ogólnej. Szpital ma kontrakt z NFZ na ok. 20 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum