Termin składania oświadczeń ws. cen prądu wydłużony (m.in. dla szpitali) do 13 sierpnia

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2019 14:31

Jak potwierdza minister energii Krzysztof Tchórzewski, oświadczenia dotyczące cen prądu przedsiębiorcy (sprawa dotyczy także szpitali) będą mogli składać do 13 sierpnia. Poprzednio ustalony termin upłynął o północy 29 lipca.

Termin składania oświadczeń ws. cen prądu wydłużony (m.in. dla szpitali) do 13 sierpnia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Tym, którzy się nie zdążyli, groziła średnio 30-procentowa podwyżka rachunków - informuje rmf24.pl

Jak podkreślił minister, nie docierają do niego sygnały, aby jakaś większa grupa odbiorców nie zdołała dostarczyć sprzedawcom prądu oświadczeń przed terminem, który upłynął w poniedziałek. Jednak, jak zaznaczył, jest sezon urlopowy i informacja o terminie składania oświadczeń mogła nie dotrzeć do wszystkich zainteresowanych.

Jak przypomina rmf24.pl, Ministerstwo Energii i państwowe spółki słabo informowały o tym obowiązku. Zrobiły to dopiero w ostatnich dniach.

Zgodnie z ustawą o cenach prądu, odbiorcy uprawnieni w II połowie 2019 r. do zamrożonych cen energii musieli do 29 lipca złożyć specjalne oświadczenia do swoich sprzedawców prądu. Grupy, które musiały złożyć oświadczenia, by mieć utrzymane ceny, to mikro- i małe firmy, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy oraz państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. Nie dotyczyło to jedynie gospodarstw domowych.

Więcej: rmf24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze