rmf24.pl/Rynek Zdrowia | 31-07-2019 14:31

Termin składania oświadczeń ws. cen prądu wydłużony (m.in. dla szpitali) do 13 sierpnia

Jak potwierdza minister energii Krzysztof Tchórzewski, oświadczenia dotyczące cen prądu przedsiębiorcy (sprawa dotyczy także szpitali) będą mogli składać do 13 sierpnia. Poprzednio ustalony termin upłynął o północy 29 lipca.

Tym, którzy się nie zdążyli, groziła średnio 30-procentowa podwyżka rachunków Fot. Archiwum

Tym, którzy się nie zdążyli, groziła średnio 30-procentowa podwyżka rachunków - informuje rmf24.pl

Jak podkreślił minister, nie docierają do niego sygnały, aby jakaś większa grupa odbiorców nie zdołała dostarczyć sprzedawcom prądu oświadczeń przed terminem, który upłynął w poniedziałek. Jednak, jak zaznaczył, jest sezon urlopowy i informacja o terminie składania oświadczeń mogła nie dotrzeć do wszystkich zainteresowanych.

Jak przypomina rmf24.pl, Ministerstwo Energii i państwowe spółki słabo informowały o tym obowiązku. Zrobiły to dopiero w ostatnich dniach.

Zgodnie z ustawą o cenach prądu, odbiorcy uprawnieni w II połowie 2019 r. do zamrożonych cen energii musieli do 29 lipca złożyć specjalne oświadczenia do swoich sprzedawców prądu. Grupy, które musiały złożyć oświadczenia, by mieć utrzymane ceny, to mikro- i małe firmy, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy oraz państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej. Nie dotyczyło to jedynie gospodarstw domowych.

Więcej: rmf24.pl