Tauron sprzedaje spółkę medyczną Elvita

wnp.pl Autor: wnp.pl, DKX/Rynek Zdrowia   • 20 października 2013 14:02

Tauron opublikował zaproszenie do nabycia 98,82 proc. udziałów w spółce Przedsiębiorstwo Świadczeń Zdrowotnych i Promocji Zdrowia Elvita - Jaworzno III.

Tauron sprzedaje spółkę medyczną Elvita

Na sprzedaż wystawiono 14.984 udziałów stanowiących 98,82 proc. kapitału zakładowego Elvity, o wartości nominalnej 500 zł każdy udział, tj. o łącznej wartości nominalnej 7.492.000,00 zł.

Podmioty zainteresowane nabyciem Elvity do 31 października br. muszą się zgłosić do firmy doradczej IMAP Access 2 i przedstawić jej dokumenty umożliwiające identyfikację inwestora. Wówczas dostaną memorandum informacyjne o spółce Elvita.

Elvita świadczy kompleksowe usługi z zakresu profilaktyki zdrowotnej i leczenia w ramach wszystkich specjalności. Elvita prowadzi działalność medyczną w siedmiu lokalizacjach w Jaworznie, Libiążu, Katowicach, Ustroniu, Częstochowie i Będzinie.

Elvita realizuje świadczenia medyczne zarówno w ramach lecznictwa finansowanego ze środków publicznych - kontraktowanego z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również poprzez usługi odpłatne.

Sprzedaż Elvity wynika z programu zbywania przez Tauron spółek nie związanych z jego podstawową działalnością. O sprzedaży Elvity mówiło się już od roku 2011, wówczas rozważano także sprzedaż Elvity na rynku NewConnect, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum