Tarnowskie Góry: związkowcy zorganizowali "masówkę" w szpitalu

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 07 września 2012 19:39

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym im. B. Hagera w Tarnowskich Górach związki zawodowe zorganizowały protest w związku z trudną sytuacją finansową szpitala.

Tarnowskie Góry: związkowcy zorganizowali "masówkę" w szpitalu

Ich celem jest doprowadzenie do skutku przekazania aportem do spółki budynku szpitala przy ul. Pyskowickiej wraz z działką o wartości 22 mln zł. To podniosłoby kapitał zakładowy spółki i oddaliło wizję bankructwa.

Na czwartkowej (6 września) sesji rady powiatu tarnogórskiego nowy prezes spółki szpitalnej przedstawił radnym sytuację finansową szpitala. Z jego analizy wynikało, że zobowiązania spółki wynoszą około 5 mln zł, chociaż spółka ma zaledwie dwa lata.

Na sesji radni mieli też podjąć decyzję o przekazaniu aportem do spółki budynku szpitala wraz z działką o wartości 22 mln zł. Koalicja rządząca w radzie nie zgodziła się jednak na to.

Z taką decyzją nie zgadzają się związki zawodowe i zorganizowały 7 września masówkę w szpitalu. Jacek Szarek z NSZZ "Solidarność" poinformował pracowników o tym, co stało się na sesji rady powiatu i o sytuacji finansowej szpitala. Pracownicy zażądali by starosta jeszcze raz zwołała sesję i przeprowadził ponowne głosowanie.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum