Tarnowskie Góry: nie wszyscy związkowcy chcą strajku w szpitalu

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2015 11:20

We wtorek i w środę (16 i 17 czerwca) w tarnogórskim szpitalu powiatowym odbywa się referendum strajkowe. Pielęgniarki chcą podwyżek, ale załoga jest podzielona.

Tarnowskie Góry: nie wszyscy związkowcy chcą strajku w szpitalu

Podwyżki oraz restrukturyzacja zatrudnienia w administracji Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach - to główne postulaty pielęgniarek placówki, które organizują referendum strajkowe.

W ostatnich latach zatrudnienie w administracji wzrosło o 50 proc. Każdy kolejny prezes spółki obiecywał pielęgniarkom podwyżki, jednak nigdy do tego nie doszło.

Szpital od ponad dwóch tygodni nie ma prezesa. Poprzedni - Jerzy Ptak - został odwołany m.in. z powodu przedłużającego się zwolnienia lekarskiego. Pielęgniarki zapowiadają, że jeśli nowy prezes (ma zostać wybrany 23 czerwca) w ciągu dwóch tygodni nie podpisze porozumienia w sprawie podwyżek, rozpocznie się strajk.

Ma polegać na okupowaniu budynku administracji szpitala i zablokowaniu drogi wewnętrznej prowadzącej do parkingów (przepuszczane będą tylko karetki).

Do strajku nie przyłączą się jednak Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia i Związek Zawodowy Lekarzy.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum