RDN/Rynek Zdrowia | 20-04-2017 08:30

Tarnów: załoga szpitala Św. Łukasza domaga się podwyżek

Lekarze, pielęgniarki, radiolodzy, fizjoterapeuci oraz pracownicy obsługi Szpitala Wojewódzkiego im Św. Łukasza w Tarnowie żądają podwyżek. W poniedziałek (24 kwietnia) dyrekcja placówki ma spotkać się w tej sprawie ze związkowcami.

Związkowcy ze szpitala św. Łukasza podkreślają, że w lecznicy od lat nie było podwyżek. Fot. Archiwum

Jak podaje radio RDN, wszystkie związki zawodowe działające w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie domagają się podwyżek płac dla załogi. Dalsze kroki, w tym ewentualne wejście w spór zbiorowy z pracodawcą, uzależniają od rozmów z dyrekcją lecznicy.

Przedstawiciele załogi największego szpitala w regionie przekonują, że ich żądania nie są bezpodstawne. Związkowcy twierdzą, że podwyżek w szpitalu nie było od kilku lat. Ich zdaniem, także spotkanie w sprawie negocjacji płacowych było już przekładane.

Grzegorz Olszówka ze Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia przekonuje, że na razie nie ma mowy o protestach czy strajkach. Ustalono linię rozmów z dyrekcją. Nie zostały jednak określone żadne kwoty podwyżek. Związkowcy chcą, żeby wreszcie ich zauważono.

Czytaj więcej: www.rdn.pl