Tarnów: dobra praca bywa doceniona

Autor: Dziennik Polski, KR/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2010 13:40

Po podsumowaniu wyników finansowych Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza po raz kolejny, drugi, wypłacił roczną nagrodę swoim pracownikom.

Jak podaje Dziennik Polski, dyrekcja tarnowskiego Szpitala im. św. Łukasza podsumowała niedawno ubiegłoroczną działalność, zakończoną dodatnim wynikiem finansowym. Ponad 1600 pracownikom wypłacono nagrody.

– Trafiły we właściwe ręce, bo to głównie od naszych pracowników zależy sukces szpitala. Dobry wynik finansowy to rezultat dobrej atmosfery i komunkacji między dyrekcją a ordynatorami oddziałów i pozostałymi pracownikami – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Anna Czech, dyrektor lecznicy.

Przyznaje jednak, że sama atmosfera niewiele by dała, gdyby nie pełne konsekwencji zarządzanie. 

– Mierzymy siły na zamiary. O nieprzekroczaniu limitów myślimy cały rok, dlatego nie zdarzyło się, by we wrześniu skończył się nam kontrakt. W szpitalu jest 19 oddziałów. Z jednej strony pozwala to zapewnić pacjentom wielospecjalistyczną opiekę, z drugiej, gdy któreś ze świadczeń jest w danej chwili słabiej finansowana przez MZ, sytuację ratują drogie wysokospecjalistyczne procedury – wyjaśnia dyrektor tarnowskiego szpitala.

Lecznica inwestuję w diagnostykę, rozwija onkologię i inne wysokospecjalistyczne świadczenia. Dyrektor Czech zdradza, że woli postawić na rozwój i cięcie kosztów niż np. outsourcing zarówno usług medycznych, jak i niemedycznych.

– W ogóle nie myślimy w tym kierunku. Musielibyśmy za nie płacić zewnętrznej firmie, a lepiej dobrze zarządzać i wydać pieniądze. Warto samemu popracować, by lecznica przynosiła zysk.

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza działa od 1993 r. W 2009 r. udzielił pomocy ponad 184 tysiącom pacjentów, z których ponad 30 tysięcy było hospitalizowanych na 19 specjalistycznych oddziałach. Lecznica prowadzi 26 specjalistycznych poradni konsultacyjnych, Szpitalny Oddział Ratunkowy, dysponuje nowoczesnym lądowiskiem dla helikopterów ratowniczych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum