Tarnogród: pacjenci protestują przeciwko likwidacji oddziału

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 06 grudnia 2012 15:06

Spółka Arion Szpitale, która od dwóch lat dzierżawi szpital w Tarnogrodzie, wykreśliła tamtejszy oddział chorób wewnętrznych z rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą. W związku z tym wygasła umowa z NFZ. Ta informacja zbulwersowała pacjentów oddziału, którzy rozpoczęli właśnie walkę o jego utrzymanie - informuje Dziennik Wschodni.

Tarnogród: pacjenci protestują przeciwko likwidacji oddziału
Według pacjentów spółka Arion Szpitale nie realizuje warunków umowy, którą podpisała wydzierżawiając od samorządu lecznicę. 

- Utrzymywanie kiepskiego oddziału internistycznego w tym miejscu nie ma sensu - zaznacza Karol Stpiczyński, wiceprezes Zarządu spółki Arion Szpitale. - Łóżka, które były, nie zostaną zlikwidowane. Zamiast interny powstaną nowe miejsca opieki długoterminowej i oddział rehabilitacji. Mamy nieprawdopodobną kolejkę, jeśli chodzi o te świadczenia.

Stpiczyński przekonuje też, że pacjenci nie zostaną bez pomocy; tę otrzymają w szpitalu w Biłgoraju. Tymczasem związkowcy z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy uważają, że zamknięcie interny w Tarnogrodzie odbyło się niezgodnie z prawem.

- Dzierżawca naruszył warunki umowy dzierżawy zamykając ten oddział bez uprzedniej pisemnej zgody wydzierżawiającego - przekonuje dr Antoni Rybka, przewodniczącego Zarządu Regionu Ziemi Lubelskie OZZL.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum