Tarnobrzeg: szpital otrzyma od samorządów pieniądze za akcję powodziową

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2010 19:33

Za pacjentów z Tarnobrzega, których transportowały karetki w czasie akcji powodziowej, zapłaci tamtejszy samorząd, a za tych z Sandomierza i Gorzyc powinny zapłacić władze Sandomierza i powiatu tarnobrzeskiego.

W czasie powodzi nikt nie pytał, kto zapłaci za pracę szpitalnego personelu, za karetki, które woziły pacjentów - a Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu działał "na pierwszej linii frontu".

- Najpierw podstawiliśmy nasze karetki, a potem wynajęliśmy dodatkowe od firm zewnętrznych. W sumie pracowało sześć karetek. Zwiększyliśmy też obsadę szpitala, a personel pracował w godzinach nadliczbowych. Przyjmowaliśmy pacjentów z zawałami, zasłabnięciami, bólami brzucha, ze skaleczeniami i stłuczeniami, których doznali w trakcie ewakuacji - wylicza Wojciech Wąsik, zastępca dyrektora szpitala w Tarnobrzegu. - Na niektórych oddziałach zostały przekroczone limity przyjęć.

Gdy powódź minęła, szpital podliczył koszty, które oszacowano na około 1 mln zł. Jak twierdzi dyrekcja placówki, gdyby szpital miał zapłacone nadwykonania za ubiegłe lata, nie byłoby dużego problemu, ale NFZ jest winien szpitalowi 5,2 mln zł.

Więcej: www.rzeszow.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum