Tarnobrzeg: powódź minęła, szpital ma coraz większe kłopoty

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 czerwca 2010 20:58

Sytuacja finansowa Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu po powodzi nadal jest bardzo poważna.

Czy w innym kraju Unii szpital przyjmujący powodzian też by miał problemy z zapłatą za przyjęcia pacjentów?

– Niestety, wygląda na to, że nie możemy liczyć na żadne dodatkowe pieniądze z NFZ. Mogę powiedzieć, że wracam z niczym – powiedział Gazecie Wyborczej Wojciech Wąsik, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu.

Szpital stoi na skraju zapaści finansowej, bo przez kilka ostatnich tygodni pracował na zwiększonych obrotach, pomagając powodzianom. Zakupił zapasy leków, środków opatrunkowych, sprzętu jednorazowego użytku. Placówka zgromadziła także zapasy wody i paliwa niezbędnego do uruchomienia generatorów, przyjęła ponadlimitową liczbę pacjentów – podaje GW.

– Zwróciliśmy się do NFZ-etu o zapłacenie nam za zwiększoną liczbę pacjentów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby Fundusz zapłacił nam za nadwykonania za 2008 i 2009 rok i podniósł o 10 procent tegoroczny kontrakt. I między innymi o tym rozmawiałem z panią dyrektor podkarpackiego oddziału NFZ – informuje dyrektor Wąsik.

Dyrektor rozesłał pisma z informacjami o sytuacji szpitala do ministra zdrowia, premiera.

Więcej na: www.rzeszow.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum