Tarnobrzeg: porozumienie zakończyło spór zbiorowy w szpitalu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 października 2018 12:32

Porozumienie gwarantujące pielęgniarkom i położnym w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu podwyżki zakończyło spór zbiorowy w placówce. Została też odwołana zaplanowana akcja strajkowa.

Tarnobrzeg: porozumienie zakończyło spór zbiorowy w szpitalu
Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Porozumienie między dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu a Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych w tym szpitalu zostało zawarte w niedzielę (7 października) późnym wieczorem.

Dyrektor szpitala Wiktor Stasiak poinformował w poniedziałek PAP, że zawarte porozumienie gwarantuje pielęgniarkom i położnym wzrost wynagrodzenia zasadniczego w przyszłym roku o 200 zł i jest to podwyżka bezwarunkowa, w 2020 roku - o 100 zł, także bezwarunkowo oraz warunkowe 250 zł, gdy pozwoli na to kontrakt szpitala.

Stasiak przypomniał też, że pielęgniarki i położne w tym szpitalu otrzymały od sierpnia br. podwyżkę o średnio 300 zł, przy czym - jak wyjaśnił - o ostatecznej jej kwocie decydowali kierownicy oddziałów.

- Zdecydowana większość otrzymała podwyżki około lub równe 300 zł, choć są też pielęgniarki, które otrzymały 600 zł podwyżki, jak i takie, których podwyżka wyniosła 0 zł. Wysokość wzrostu wynagrodzenia zależała od oceny pracy - wyjaśnił dyrektor.

Ponadto pielęgniarki i położne zadeklarowały, że jeżeli porozumienie będzie realizowane, to do końca 2020 roku nie będą podejmowały akcji protestacyjnych.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy marszałka województwa Tomasz Leyko gwarantem prawidłowości i poprawności zawartego porozumienia oraz jego realizacji jest marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, który również złożył podpis pod porozumieniem.

Leyko przypomniał, że wcześniej porozumienie z dyrektorem placówki podpisały już trzy inne organizacje związkowe działające przy Wojewódzkim Szpitalu w Tarnobrzegu: Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia, Międzyzakładowa Komisja NSZZ "Solidarność", Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum