Tarnobrzeg: piąta akredytacja dla szpitala wojewódzkiego

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 05 czerwca 2014 11:29

85 punktów na 100 możliwych otrzymał Szpital Wojewódzki im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu od komisji akredytacyjnej Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie. Szpital po raz piąty może pochwalić się akredytacją, która pozwoli dyrekcji lecznicy ubiegać się o większy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Trzyosobowa delegacja przedstawicieli CMJ  wizytowała tarnobrzeską lecznicę na początku maja. Komisja oceniała wszystko, począwszy od czystości na oddziałach, po aseptykę, sprawy zatrudnienia, przygotowanie zawodowe pracowników i wypełnienie dokumentacji pacjentów. 

Po kontroli spotkał się zarząd szpitala, aby omówić wykazane przez komisję słabsze strony. Z raportu wynika, że są pewne uchybienie, które dotyczą dokumentacji indywidualnej pacjenta. Nad tym trzeba popracować.

Zdaniem Wiktora Stasiaka dyrektora szpitala, dobra ocena Komisji Akredytacyjnej to zielone światło do walki o lepszy kontrakt dla lecznicy na 2015 rok. Dzięki procesowi akredytacji szpital poprawił swoją pracę, a to przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa pacjentów i pracowników.

Więcej: www.echodnia.eu 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum