Tarnobrzeg: kto będzie leczył pacjentki oddziału ginekologii i położnictwa?

Autor: Nasz Dziennik, KR/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2013 13:43

Dwa konkursy na udzielanie świadczeń na oddziale ginekologii i położnictwa w szpitalu wojewódzkim nie przyniosły rozstrzygnięcia. Nie przystąpił do nich żaden z pracujących obecnie lekarzy.

Tarnobrzeg: kto będzie leczył pacjentki oddziału ginekologii i położnictwa?

Jak podaje Nasz Dziennik, na oddziale ginekologiczno-położniczym w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu w  ramach grupowej praktyki od pięciu lat usługi medyczne świadczy spółka Grupowa Praktyka Lekarska, którą tworzy dwunastu lekarzy.

Dyrekcja szpitala uważa, że ustawa o działalności leczniczej, która weszła w życie w lipcu 2011 r., uniemożliwia zatrudnienie lekarzy na dotychczasowych zasadach. W zamian proponuje zatrudnienie indywidualne bądź poprzez nzoz. Lekarze nie chcą na to przystać. Dwa  konkursy na lekarzy kontraktowych nie przyniosły rozstrzygnięcia. Aktualne umowy kończą się 31 stycznia br.

Więcej: www.naszdziennik.pl

W rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Krzysztof Stolarski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala informuje, że od 1 lutego na oddziale ginekologiczno-położniczym i patologii ciąży rozpocznie się remont i dezynfekcja.

- Remont jest zaplanowany, powiadomiliśmy o nim organ założycielski oraz oddział Funduszu. Na czas remontu, który według wstępnych przewidywań potrwa około miesiąca, działalność oddziału zostanie zawieszona - wyjaśnia Krzysztof Stolarski.

Co będzie dalej?

- Szpital ogłaszał konkursy na udzielanie świadczeń w oddziale ginekologii i położnictwa. Żaden z obecnie pracujących lekarzy do nich nie przystąpił. Obecnie lecznica ogłosiła informację o naborze na stanowisko kierownika oddziału położniczo-ginekologicznego i patologii ciąży.  Prowadzimy rozmowy z ginekologami. Mamy nadzieję na pozyskanie innego zespołu, skoro żaden z lekarzy obecnie pracujących na oddziale nie złożył oferty - dodaje Krzysztof Stolarski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum