Tarnobrzeg: kredyt poprawi trudną sytuację finansową szpitala

Autor: Marzena Sygut/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2011 15:58

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich w Tarnobrzegu jest na krawędzi bankructwa. Sytuację placówki ma uratować kredyt w wysokości 2,2 mln. zł.

Tarnobrzeg: kredyt poprawi trudną sytuację finansową szpitala
Otrzymanikredytu umożliwiło szpitalowi poręczenie udzielone bankowi przez samorząd wojewódzki. Jak poinformował portal rynekzdrowia.pl Sławomir Miklicz, członek zarządu województwa podkarpackiego, było to jedyne racjonalne rozwiązanie w sytuacji, w której znalazła się placówka. 

Kredyt ma umożliwić spłatę najpilniejszych zobowiązań, poprawić płynność finansową i pomóc lecznicy w działaniach  naprawczych - wyjaśnia Miklicz.

Członek zarządu województwa zaznacza, że sytuacja Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu nie należy na tym terenie do wyjątków: wszystkie placówki podległe marszalkowi są w złej kondycji finansowej.

- Gdybyśmy już obecnie musieli dostosować się do warunków stawianych przez ustawę o działalności leczniczej, musielibyśmy przekształcić wszystkie szpitale wojewódzkie - komentuje Miklicz.

Dlatego Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zobligował swoje placówki, w tym tarnobrzeski szpital, do złożenia planów naprawy finansów. Termin ich składania mija w czwartek (30 czerwca).

Zobowiązania wymagalne Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu przekraczają 8 mln zł. Gdyby NFZ zapłacił lecznicy za nadwykonania, mogłaby spłacić połowę swoich długów. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum