Także o zdrowiu na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku. Już we wrześniu

Autor: wnp.pl/Rynek Zdrowia • • 16 lipca 2015 14:46

Także tematyka ochrony zdrowia będzie obecna podczas drugiej edycji największej imprezy biznesowej Polski Wschodniej, która odbędzie się w Białymstoku 24-25 września. Wschodni Kongres Gospodarczy już za 2 miesiące.

Także o zdrowiu na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku. Już we wrześniu
Wschodni Kongres Gospodarczy już za 2 miesiące. Na zdj. konferencja prasowa. Fot. PTWP

Warto, bo są efekty - tak o organizacji Wschodniego Kongresu Gospodarczego mówią podlascy samorządowcy. Główne nurty tematyczne wydarzenia to: Europa Wschodnia - gospodarka, współpraca, przyszłość; pogranicze - szanse w sąsiedztwie; regiony Polski Wschodniej - horyzont 2020 oraz biznes w Polsce Wschodniej.

Zapowiadana tematyka debat dotyczących systemu ochrony zdrowia będzie koncentrowała się m.in. wokół wizji polityki zdrowotnej ugrupowań ubiegających się o mandaty w wyborach parlamentarnych 2015.

Osobna dyskusja zostanie poświęcona innowacjom w medycynie, w tym krajowym doświadczeniom wynikającym ze współpracy nauki z przemysłem w tym zakresie. Sesja dotycząca polityki senioralnej ma przynieść odpowiedź m.in. na pytanie jakie wyzwania stoją przed polityką zdrowotną w regionie i czy mamy system zdrowego starzenia się.

- Mniej więcej rok temu zapowiadaliśmy pierwszy Wschodni Kongres Gospodarczy. We wrześniu zorganizowaliśmy tę imprezę a skala, zainteresowanie i jej efekty zaskoczyły wszystkich. Mieliśmy ponad 1200 zarejestrowanych gości. Kongres już na starcie stał się największą imprezą biznesową Polski Wschodniej. Uznaliśmy więc, że jest sens i konieczność kontynuacji tego projektu - mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej w Białymstoku Wojciech Kuśpik, prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości, organizator Kongresu.

- Wszystko wskazuje na to, że ranga tej imprezy i zainteresowanie nią będą w tym roku jeszcze większe - dodał prezes PTWP.

- Problematyce wschodniej konsekwentnie nadajemy dwa uzupełniające się znaczenia: hasło "Wschód" to dla nas z jednej strony Polska Wschodnia z jej specyfiką, problemami i potencjałem rozwojowym, w drugim rozumieniu - relacje polityczne i gospodarcze między Unią Europejską, Polską i wschodnią Europą - tłumaczy Wojciech Kuśpik. - W trakcie tegorocznego Kongresu skoncentrujemy się na tematach kluczowych dla przyszłości i dla rozwoju gospodarczego Polski Wschodniej, nie pomijając żadnej ważnej dziedziny - dodaje.

Zaplanowano ok. 30 sesji tematycznych, w których udział weźmie ponad 100 prelegentów. Organizatorzy spodziewają się ponad tysiąca gości z Polski oraz z Białorusi, Litwy, Ukrainy i innych krajów Europy - polityków, liderów życia gospodarczego, przedstawicieli polskich i zagranicznych firm, ekspertów i naukowców.

Co z takiej imprezy wynika dla regionu? Przedstawiciele władz samorządowych i administracji lokalnej nie mają wątpliwości - same korzyści.

- Kongres będzie okazją do dyskusji panelowych i spotkań przedsiębiorców, ekspertów, naukowców i polityków. Te dyskusje pomogą wypracować wnioski potrzebne do rozwoju regionu - mówił Andrzej Meyer, wojewoda podlaski, dodając, że spodziewa się dyskusji koncentrującej się na najważniejszych dla regionu kwestiach. - Najważniejszą sprawą są innowacje - dzięki nim mogą powstać nowe, dobrze płatne miejsce pracy - mówił Andrzej Meyer. 

Więcej o Wschodnim Kongresie Gospodarczym czytaj na portalu wnp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum