Szubin: radni powiatowi przeciwni likwidacji świątecznej i nocnej opieki w szpitalu

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 28 listopada 2019 09:33

Świąteczna i nocna opieka w Nowym Szpitalu w Nakle i Szubinie (woj. kujawsko-pomorskie) zdominowała w środę (27 listopada) obrady Rady Powiatu Nakielskiego. W trakcie sesji złożony został też wniosek o odwołanie Adrianny Nowickiej z funkcji prezesa zarządu Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie.

Szubin: radni powiatowi przeciwni likwidacji świątecznej i nocnej opieki w szpitalu
Zdaniem radnych specyfika powiatu wymusza funkcjonowanie takiej opieki w obu miejscach Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkańcy gminy Szubin i Kcynia oraz miejscowości ościennych w ciągu czterech dni zebrali blisko 6,5 tys. podpisów pod sprzeciwem dotyczącym likwidacji od 1 grudnia świątecznej i nocnej opieki zdrowotnej w szpitalu w Szubinie. Zbigniew Sabaciński, przewodniczący rady powiatu i Karolina Domżała-Kaczmarek, szefowa komisji zdrowia w RM Szubina, przekazali je przekazali staroście Tadeuszowi Sobolowi - informuje pomorska.pl

Na wniosek radnej Beaty Danielewskiej-Szymczak Rada Powiatu w Nakle podjęła w środę stanowisko, w którym kategorycznie sprzeciwia się likwidacji w szubińskim szpitalu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Zdaniem radnych specyfika powiatu wymusza funkcjonowanie takiej opieki, zarówno w Nakle, jak i Szubinie.

Od niedzieli 1 grudnia w powiecie nakielskim działać ma tylko jeden punkt, przy szpitalu w Nakle. Jak podkreślano na sesji - likwidacja takiej opieki w Szubinie uderza zarówno w mieszkańców Szubina, jak i Nakła, gdzie kolejki do lekarza podwoją się. Ponadto radny Sabaciński zwracał uwagę na brak komunikacji do Nakła, dokąd z Szubina w dni powszednie busy jeżdżą tylko do godz. 18, w soboty kursów jest bardzo mało, a w niedziele i święta nie ma ich w ogóle.

Prezes Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie tłumaczyła, że decyzja spowodowana jest brakiem lekarzy. Przekonywała, że mieszkańcy powiatu i tak są w dobrej sytuacji, bo w razie choroby, oprócz punktu w Nakle, gdzie świadczona jest nocna i świąteczna opieka, mogą się jeszcze zgłosić do izb przyjęć, które w powiecie są dwie. Nie rozwiało to jednak wątpliwości radnych a przewodniczący Sabaciński zgłosił nieformalny wniosek o odwołanie z funkcji prezes Adrianny Nowickiej, który przesłany zostanie na ręce Marcina Szulwińskiego, prezesa zarządu Grupy Nowy Szpital. Radni zdecydowali także, że spotkają się z przedstawicielami szpitala, by porozmawiać o sytuacji.

Więcej: pomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum