Sztum: związki zawodowe nie popierają żądań lekarzy

Autor: Polska Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2010 09:56

Lekarze z Szpitala Polskiego Sztum NZOZ nie podjęli jeszcze decyzji, czy przyjmą czy odrzucą warunki umów o pracę. Związki zawodowe krytykują ich postawę.

Na początku czerwca 2010 r. większość lekarzy pracująca w sztumskiej lecznicy złożyła wypowiedzenia. Domagają się m.in. wyższych wynagrodzeń oraz zmiany harmonogramu pracy.

Jak podaje naszemiasto.pl, lekarze nie podjęli jeszcze decyzji, co podjęcia lub odrzucenia umów o pracę. Na posiedzeniu Rady Powiatu, które odbędzie się 22 czerwca pracownicy szpitala dowiedzą się, jakie będą dalsze losy ich placówki.

Tymczasem przeciw złożeniu wypowiedzeń przez lekarzy zaprotestowały Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Zakładowa Organizacja Związkowa oraz Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia.

W liście otwartym stanowczo odcinają się od żądań płacowych lekarzy. Podkreślają też, identyfikują się z koncepcją rozwoju szpitala, a wypowiedzenia umów przez lekarzy oraz nagłośnienie tej sprawy w mediach i przedstawienie nieprawdziwych informacji uważają za skandaliczne.

Więcej: www.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum