×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sztum: związki zawodowe nie popierają żądań lekarzy

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: Polska Dziennik Bałtycki/Rynek Zdrowia   • Dodano: 21 czerwca 2010 09:56

Lekarze z Szpitala Polskiego Sztum NZOZ nie podjęli jeszcze decyzji, czy przyjmą czy odrzucą warunki umów o pracę. Związki zawodowe krytykują ich postawę.

Sztum: związki zawodowe nie popierają żądań lekarzy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na początku czerwca 2010 r. większość lekarzy pracująca w sztumskiej lecznicy złożyła wypowiedzenia. Domagają się m.in. wyższych wynagrodzeń oraz zmiany harmonogramu pracy.

Jak podaje naszemiasto.pl, lekarze nie podjęli jeszcze decyzji, co podjęcia lub odrzucenia umów o pracę. Na posiedzeniu Rady Powiatu, które odbędzie się 22 czerwca pracownicy szpitala dowiedzą się, jakie będą dalsze losy ich placówki.

Tymczasem przeciw złożeniu wypowiedzeń przez lekarzy zaprotestowały Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Zakładowa Organizacja Związkowa oraz Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia.

W liście otwartym stanowczo odcinają się od żądań płacowych lekarzy. Podkreślają też, identyfikują się z koncepcją rozwoju szpitala, a wypowiedzenia umów przez lekarzy oraz nagłośnienie tej sprawy w mediach i przedstawienie nieprawdziwych informacji uważają za skandaliczne.

Więcej: www.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze