×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Sztum: powiat wydzierżawił szpital

Autor: Polska/Rynek ZdrowiaOpublikowano: 28 lipca 2009 11:02

Od 1 września Szpital Powiatowy w Sztumie będzie działał pod nową nazwą Szpital Polski Sztum - informuje dziennika Polska.

Sztum: powiat wydzierżawił szpital
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowym podmiotem zarządzającym placówką będzie firma Szpitale Polskie SA, której sztumskie Starostwo Powiatowe wydzierżawiło lecznicę na 25 lat.

Przyczyną decyzji o likwidacji SPZOZ w Sztumie było zadłużenie szpitala (ponad 14 mln zł jesienią ub.r.). Ponieważ samorząd powiatu sztumskiego nie był w stanie spłacić zobowiązań, pojawił się projekt przekazania placówki w prywatne ręce.

- Już na początku sierpnia odbędzie się pierwsze spotkanie przedstawicieli konsorcjum z pracownikami szpitala - mówi gazecie Polska Piotr Stec, starosta powiatu sztumskiego. - Zgodnie z zapowiedziami placówka funkcjonować ma według nowoczesnego modelu zarządzania. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z założeniami, to od 1 września br. swoją działalność rozpocznie tu już zupełnie nowa lecznica.

Piotr Stec nie ukrywa, że ofert wydzierżawienia szpitala było kilka, ale spółka Szpitale Polskie przedstawiła - w ocenie włodarzy powiatu - najciekawszy plan restrukturyzacyjny oraz najbardziej satysfakcjonujące warunki finansowe.

Zgodnie z umową zadaniem nowego właściciela będzie przede wszystkim zmniejszenie obecnego zadłużenia, wprowadzenie nowego modelu funkcjonowania, a także inwestowanie w sprzęt. Nowy dzierżawca przez najbliższe 25 lat ma zarządzać majątkiem sztumskiego szpitala i poczynić w nim inwestycje na blisko 40 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze