Sztum: nietypowa prywatyzacja szpitala

Autor: PR Gdańsk/Rynek Zdrowia • • 03 października 2009 12:00

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sztumie ma oficjalnie nowego dzierżawcę. Z początkiem października usługi medyczne przejęło Konsorcjum Szpitale Polskie z Katowic, które wydzierżawiło placówkę na 20 lat. To pierwszy taki sposób prywatyzacji szpitala w województwie pomorskim.

Sztum: nietypowa prywatyzacja szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Samorząd nadal jest właścicielem mienia placówki, ale pozyskał kontrahenta, który zainwestuje w szpital pieniądze.

Prezes spółki Szpitale Polskie S.A. Jarosław Fedorowski zapowiada, że w ciągu najbliższych 4 lat w placówce przeprowadzone zostaną inwestycje warte ok. 30 milionów złotych. Pieniądze będą pochodzić z dochodów grupy kapitałowej, do której należy spółka. Grupa ta prowadzi już kilka klinik kardiologicznych w Polsce.

Pierwszą decyzją nowego właściciela było powołanie wicedyrektora szpitala do spraw medycznych. Został nim Wojciech Kowalczyk, który wcześniej kierował sprywatyzowanym szpitalem NZOZ Zdrowie Sp. z o.o. w Kwidzynie.

Sztumski szpital jest zadłużony na ponad 14 milionów złotych. Długi te przejął teraz powiat, jednak dzięki pieniądzom z dzierżawy zobowiązania wobec wierzycieli uda się spłacić w ciągu kilku lat.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum