Sztum: czy negocjator zakończy konflikt płacowy?

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2010 15:02

Trwa spór o wynagrodzenia w NZOZ Szpital Polski w Sztumie. Zarząd powiatu powołał negocjatora. 7 lipca będą kontynuowane rozmowy.

Lekarze zatrudnieni w NZOZ Szpital Polski w Sztumie złożyli wypowiedzenia, które kończą się 31 sierpnia. Powodem były niekorzystne – jak powiedział przed kilkoma tygodniami portalowi rynekzdrowia.pl Zbigniew Ciosek, przewodniczący Związku Zawodowego Lekarzy w Szpitale Polskie w Sztumie, były warunki zatrudnienia.

Prowadzone na początku negocjacje indywidualne z dyrekcją na ten temat nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Jak twierdzą lekarze, brak zgody na warunki proponowane przez dyrekcję był równoznaczny z wręczeniem wypowiedzenia. Ostatecznie 90 proc. lekarzy zdecydowało się na wynajęcie kancelarii prawnej, która negocjowała w ich imieniu. Te rozmowy też nie przyniosły rozwiązań, które zaakceptowaliby lekarze.

Teraz starosta powiatu sztumskiego powołał negocjatora, który jest lekarzem doświadczonym w prowadzeniu trudnych rozmów, a te mają się odbyć 7 lipca. Warto tu przypomnieć, że Szpital Powiatowy w Sztumie został wydzierżawiony przez Starostwo Powiatowe w lipcu ubiegłego roku spółce akcyjnej Szpitale Polskie SA.

Umowa dzierżawy została zawarta na 15 lat  z możliwością jej przedłużenia o 5 lat. W umowie dzierżawca zobowiązał się do zainwestować w sztumski szpital 30 milionów złotych w ciągu trzech lat i dał gwarancje zatrudnienia pracowników, o czym pisał portal rynekzdrowia.pl...

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum